luni, 29 septembrie 2014

teixeira
Petrolul s-a impus cu 3-1, în meciul disputat la Chiajna, cu Viitorul Voluntari.
Jucătorii lui Hagi au început perfect partida, iar în minutul 37, Daminuţă a înscris primul său gol pentru Viitorul.

Finalul de meci le-a aparţinut jucătorilor pregătiţi de Mulţescu. În minutul 73, Nikolov l-a faultat pe Teixeira în careu, iar centralul partidei, Adrian Comănescu, a dictat lovitură de pedeapsă. Toto Tamuz a transformat penalty-ul şi a anunţat revenirea “lupilor”.
”Dubla” lui Astafei, din serviciile lui Tamuz, respectiv Fanchone au stabilit scorul. Eșecul îngroapă echipa ”Regelui”, ”lupii” încă mai speră la titlu.

Caseta tehnică
Viitorul – Petrolul 1-3
Marcatori: Daminuță (38) / Tamuz (72 pen.), Astafei (82, 90+2)

Viitorul: Buzbuchi – Nikolov (75 Țâru), Daminuță, Mamele, Mitrea (cpt) – Pană, Benzar – Andelkovic (55 Nedelcu), Fl. Tănase, Mitriță – Bonilla (61 Manea). Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Geraldo (cpt), Satli, Beța (46 Fanchone) – Mustivar (59 N’Koyi), De Lucas – Priso, Marinescu (33 Astafei), Teixeira – Tamuz. Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Au arbitrat: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea) – arbitru; Miclos Nagy (Cluj), Marius Marchidanu (Brăila) – asistenți; George Rădulescu (București) – rezervă.

Observatori: Marian Ivan (Brașov), Cornel Sorescu (Pitești)

sursa:sportnews.ro